Academia Musica Judaica / Nie przez Grzech

Academia Musica Judaica to wydarzenie organizowane przez Fundację Kultury Zbliżenia, którego partnerem jest Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ten projekt został zainicjowany przez Marka Branda dyrektora Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA i od początku współkoordynowany przez Ignacego Wiśniewskiego.

Wydarzenie organizowane od 2018 roku opiera się na warsztatach prowadzonych ze studentami gdańskiej akademii a całość wieńczy nagranie płyty i koncert w ramach festiwalu Zbliżenia.

„Jeszcze nigdy tak wnikliwie nie poznałem jednego tomu poezji, „Moja dzika koza” okazał się przebogaty w inspiracje, które zaowocowały kompozycjami z pogranicza jazzu, poezji śpiewanej i muzyki popowej. 11 tak różnych od siebie utworów, które jednak nieprzypadkowo znalazły się na wspólnej płycie. To wielodaniowy posiłek, który dostarcza nam wszystkich potrzebnych do życia składników.” (IW)

Powyższa wypowiedź odnosi się do trzeciej edycji Academia Musica Judaica koncentrującej się na nowo powstałych pieśniach skomponowanych do słów żydowskich poetek.

Natalia Capelik-Muianga / śpiew
Katarzyna Golecka / śpiew
Basia Pospieszalska / śpiew

Ignacy Wiśniewski / fortepian, kompozycje
Ziemowit Klimek / kontrabas, kompozycje
Antoni Wojnar / perkusja, kompozycje

Produkcja Ignacy Wiśniewski i Marek Brand
Piotr Rodak / realizacja nagrania, miks i mastering
nagrano w czerwcu 2020 roku w Studiu Nagrań Akademii Muzycznej w Gdańsku

Academia Musica Judaica / koncert w AM w Gdańsku „Nie przez Grzech” 4.03.2021