Ignacy Wiśniewski Trio

Ignacy Wiśniewski / fortepian
Adam Żuchowski / kontrabas
Paweł Osicki / perkusja 

Zespół powstał w 2013 roku podczas pracy nad spektaklem teatralnym „Każdy przyniósł co miał najlepszego” w reżyserii Marka Branda (Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, 2014). Powstały w ten sposób materiał trafił na pierwszą płytę zespołu wydaną przez wydawnictwo WOOD and MOOD.

Pierwsza płyta Ignacy Wiśniewski Trio JAZZ SHIRIM (WOOD and MOOD 2014) otrzymała status Jazzowego Debiutu Roku 2016 i znalazła się w pierwszej 10-tce jazzowych płyt roku w rankingu polish-jazz.blogspot.com.

Jazz Shirim to płyta pełna spokoju, tajemnicy i mroku – czasem niepokojącego, a czasem fascynującego. Dużo w niej wolności; każdy z muzyków ma sporo przestrzeni do improwizacji, która bez wątpienia jest jednym z fundamentów tego krążka”. JazzPRESS, M.Szostak

KANTATA JAZZOWA (WOOD and MOOD 2018) to druga płyta trójmiejskiegi trio. Do współpracy przy projekcie Ignacy Wiśniewski, zaprosił krakowskiego poetę Michała Rusinka, który stworzył oryginalne teksty, wyśpiewane na płycie przez musicalowego solistę, Kamila Dominiaka. Utwory poety, odnosząc się do ponadczasowych prawd, opisanych nierzadko z kosmicznej perspektywy, dotykają organicznie blisko ludzkiej natury. Jak twierdzi Rusinek: „(…) teksty układają się między sercem a rozumem, między emocją a nauką, bo jakoś widocznie tam mnie zaprowadziła wyobraźnia. W niektórych jest nieco patosu, w innych wiele smutku, w jednym jest czysty obłęd – i żart.”

„W kompozycjach Kantaty Jazzowej Ignacy Jan Wiśniewski łączy swoje klasyczne i jazzowe wykształcenie. Ponadto syntetyzuje doświadczenia kompozytorskie zdobyte w teatrach dramatycznych i muzycznych, proponuje mieszankę energicznego, współczesnego jazzu z ujmującym głosem aktora musicalowego – Kamila Dominiaka, interpretującego teksty Michała Rusinka.”  R.Ratajczak

Ignacy Wiśniewski Trio współtworzą:
Adam Żuchowski kontrabasista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 r. kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Współpracuje z Tomaszem Sowińskim, Piotrem Manią, Dominikiem Bukowskim. Okrzyknięty „nowonarodzonym geniuszem kontrabasu“.
Paweł Osicki perkusista, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Politechniki Gdańskiej na wydziale architektury. Aktywny twórca muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Autor projektu muzycznego – PUSZ Pęki białych róż.

gościem specjanym na płycie KANTATA JAZZOWA jest Kamil Dominiak solista teatrów muzycznych w Polsce (Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu) oraz pierwszy w Polsce specjalista Estill Voice Training. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Łódzkiej Akademii Filmowej.

KANTATA JAZZOWA (WOOD and MOOD 2018) posłuchaj…

JAZZ SHIRIM (WOOD and MOOD 2016) posłuchaj…

Obliczenia Pomyliłem… / Ignacy Wiśniewski Trio + Kamil Dominiak / KANTATA JAZZOWA 2018